HAKKIMIZDA
ARAS KOMPRESÖR
1968 yılında İzmir de çalışma hayatına başlamıştır. % 100 yerli ilk Türk pistonlu hava kompresörlerinin imalatını yapan Aras Kompresör 1970 li yıllarda Türkiyede ilk ihracatı gerçekleştiren firma olması dolayısı ile sanayi odası tarafından gümüş madalya ile ödüllendirilmiştir.
 
Bugün hala İzmir Kısıkköy metal işleri sanayi sitesinde modern üretim teknolojisi ile donatılmış olan tesisinde üretimlerine devam etmektedir.
 
Kurulduğu günden itibaren yatırımlarına ara vermeden devam eden ve istikrarlı büyümeden yana bir yönetim anlayışını ilke edinen Aras Kompresör bugun markalaşma sürecini tamamlayarak sektörde güvenilir bir marka haline gelmiştir
VİZYONUMUZ
Aras Kompresör Olarak
Türkiye'nin her yerinde yaygın, güvenilir ve aynı kalitede hizmet sunan, herkesin ve her kesimime hitap eden, müşteri ve insan kaynağını en değerli aktifi olarak kabul eden, köklü geçmişine yakışır şekilde sürekli olarak fark ve değer yaratan, rakiplerinin örnek aldığı, saygın ve piyasa değeri yüksek, bir firma olmaktır.
MİSYONUMUZ
Aras Kompresör Olarak
Müşteri ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde anlayarak, onlara en doğru ve en uygun ürünü sunan, yaygın servis ağı ve alternatif dağıtım kanalları ile geniş ürün ve hizmet yelpazesini toplumun her kesimine en hızlı ve en etkin şekilde ulaştıran, etik değerlerinin ve sosyal sorumluluğunun bilincinde olarak dünya standartlarında sürdürülebilir karlılık ve verimlilikle faaliyet gösteren, müşteri memnuniyetini her şeyden üstün tutan bir firma olmaktır.